Blog

Avrupa Artroskopi Kursu

ESSKA (Avrupa Spor Yaralanmaları, Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği) tatafından düzenlenen Avrupa Artroskopi Kursunda Avrupalı meslektaşlarımıza artroskopi eğitimi verdik.

AO Regional Course

AO Regional Course (Avrupa Bölgese Kursu)’nda yerli ve yabancı katılımcılara ileri kırık tespiti eğitimi verdik.

hakan özsoy

Spor Yaralanmaları Sempozyumu

Prof.Dr. Defne Kaya ile birlikte Üsküdar Üniversitesi’nde “Spor Yaralanmaları Farklı Bakış Açılarıyla Güncel Tedavi ve Rehabilitasyon Yaklaşımları” konulu bir sempozyum düzenledik. Bu sempozyum TUSYAD ve Üsküdar Üniversitesinin ortak çalışmasıyla gerçekleşti. Sempozyuma spor medyasından, Ortopedi ve Spor Hekimlerden ve Fizyoterapistlerden geniş katılım oldu. Üsküdar Üniversitenin sembolü olan “Hisseden Adam Heykeli” ile onurlandırıldım. (daha&helliip;)

Sağlık Merkezi Programı

Kanal 24’de Yayınlanan Sağlık Merkezi Programında Meral Karadağ Hanıma Misafir Oldum. Çocuklarda Sık Görülen Ortopedik Yaralanmaları (Kırık ve Çıkıkları) konuştuk.

hakan özsoy

Topuk Dikeninden Kurtulabilirsiniz

Topuk Dikeni

Ayağında şekil bozukluğu olanlarda, kilolu kişilerde, uzun süre sert zeminde ve evde yalınayak yürüyenlerde sıklıkla görülen topuk dikeni, tedavi edilmediği takdirde günlük yaşamı önemli ölçüde etkiliyor. Ayak tabanında taş ya da çivi olduğu hissini veren bu rahatsızlıkta erken tanı ve tedavi ile şikayetler tamamen ortadan kalkabiliyor. Memorial Ankara Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Hakan Özsoy, topuk dikeni ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi. (daha&helliip;)

WhatsApp chat